Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Piątek, 2022-10-07 ( Imieniny: Krystyna, Marii)

Urząd Gminy w Pawłowie - Lobbing

Lobbing

Przez działalność lobbingową rozumie się każde działanie prowadzone metodami prawnie dozwolonymi zmierzające do wywarcia wpływu na organy samorządu gminnego w procesie stanowienia prawa w zakresie tworzenia aktów prawa miejscowego.

Działalność lobbingowa polega na reprezentowaniu interesów osób lub jednostek, na rzecz których działają podmioty wykonujące zawodową działalność lobbingową oraz podmioty realizujące czynności wchodzące w jej zakres bez wpisu do rejestru podmiotów wykonujących zawodową działalność lobbingową, prowadzonego przez ministra właściwego do spraw administracji publicznej.

Kwestie związane załatwianiem spraw w Urzędzie Gminy w Pawłowie dotyczących prowadzenia działalności lobbingowej przez podmioty wykonujące zawodową działalność lobbingową w procesie stanowienia prawa uregulowane zostały zarządzeniem nr 118/15 Wójta Gminy w Pawłowie z dnia 23 grudnia 2015 roku w sprawie sposobu postępowania pracowników Urzędu Gminy w Pawłowie wobec działań podejmowanych przez podmioty wykonujące zawodową działalność lobbingową oraz podmioty wykonujące bez wpisu do rejestru czynności z zakresu zawodowej działalności lobbingowej.

Informacje o działaniach podejmowanych wobec podmiotów wykonujących zawodową działalność lobbingową:

Autor: Piotr Maj

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2016-02-09 20:28przez: Piotr Maj
Opublikowano:2016-02-09 07:42przez: Piotr Maj
Zmodyfikowano:2016-02-09 20:26przez: Piotr Maj
Podmiot udostępniający: Referat Organizacyjny
Odwiedziny:4177

Rejestr zmian

  • [2016-02-09 20:26:31]Piotr MajUtworzenie

Banery/Logo